Zvezda na poluvremenu vodi, Borjan heroj pa tragičar

Crvena zvezda vodi na poluvremenu 2:1 protiv Makabi Haife u revanš utamici plej ofa Lige šampiona.

Crveno-beli su dosta odlučno ušli u meč kako bi nadoknadili minus od jednog gola iz prve utakmice, s obzirom da su u Haifi poraženi rezultatom 3:2.

Utakmica je bila prekinuta već u 6. minuti, a krivi za to bili su navijači gostujućeg tima koji su bakljadom izazvali veliku količinu dima koja je prekrila cijeli teren, pa sudija Entoni Tejlor nije dozvolio da se igra nastavi dok se dim nije razišao, što je trajalo par minuta.

Zvezda je prvu veliku šansu imala u 12. minuti kada je Kanga pogodio stativu.

Ekipa Dejana Stankovića došla je do vođstva golom Pešića u 27. minuti.

Za 2:0 pogodio je Ivanić i doveo u prednost Zvezdu.

U sudijskoj nadoknadi Dragović je odigrao rukom a Entoni je pokazao na bijelu tačku.

Borjan je uspio da odbrani penal Hazizi, ali je zato lošom reakcijom primio gol sa nekih 25 metara.

Strijelac je bio Sandgren, koji je golom za 2:1 vratio utakmicu na početak, s obzirom da je ukupan rezultat nakon prvog poluvremena 4:4.