Liverpul savladao “Čekićare” i sanja Ligu šampiona

Fudbaleri Liverpula savladali su Vest Hem u gostima sa 2:1 u meču 33. kola engleske Premijer lige, i tako nastavili trku za četvrtim mjestom koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Nije počelo dobro u Londonu za ekipu menadžera Jirgena Klopa.

“Čekićari” su poveli već u 12. minutu fenomenalnim golom Lukasa Pakete na asistenciju Antonija.

Ipak, radost domaćih navijača nije dugo trajala, jer je Kodi Gakpo samo šest minuta kasnije poravnao rezultat poslije još jednog šuta sa distance.

Poveo je Vest Hem još jednom poslije 10 minuta igre u drugom dijelu, gol je postigao Džarod Boven, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Kada su gosti “preživjeli”, uslijedio je kontra udarac.

Igrao se 67. minut kada je štoper Liverpula Žoel Matip iskoristio sjajan centaršut iz kornera Robertsona i glavom zakucao loptu u mrežu Fabijanskog, te tako odnio bodove na “Ajnfild”.