Veliki preokret Borca protiv Zvijezde 09

Fudbaleri Borca pobijedili su na domaćem terenu Zvijezdu 09 nakon preokreta u prvom meču 6. kola Premijer liga BiH rezultatom 4:2.

Za gostujući tim prvo je pogodio Karaklajić, koji je dobro iskoristio akciju koju je započeo Blažević po desnoj strani i ubacio loptu. Ubrzo nakon toga, potpuni muk na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Vadze je upisao asistenciju, a drugi gol za Zvijezdu 09 postiže Saliman. Bilo je to u 38. Minutu.

Ipak, prije odlaska na odmor, Borac je uspio postići gol i smanjiti prednost gostiju.

Igrao se 44. minut, a onda Blagaić pogađa za 2:1, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Već na samom startu nastavka, Blagaić ponovo postiže gol i poravnava na 2:2, a ukupno 11 minuta nakon što je Borac postigao prvi, dolaze do preokreta i postižu i treći gol. U 55. minuti strijelac je bio Makarić.

Da u finišu ne gledamo dramu i da Borac ima sigurnu prednost, pobrinuo se Kortez, koji u 67. minuti postiže svoj prvi, za Borac četvrti pogodak. Tim pogotkom je riješio pitanje pobjednika, a ujedno i postavio konačan rezultat.