Hrvatska golom Kramarića nosi tri boda iz Jermenije

Hrvatska fudbalska reprezentacija pobijedila je Jermeniju 0:1 na gostovanju u Jerevanu.

Bio je to meč grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će biti odigrano naredne godine u Njemačkoj, a strijelac jedinog gola za selekciju Zlatka Dalića bio je Andrej Kramarić u 14. minutu.

Lopta je stigla do Kramarića koji je ostao sam na drugoj stativi i zatresao mrežu Jermena.

U prvi mah činilo se da je ofsajd, ali VAR tehnologija je utvrdila da je jermenskog fudbalera lopta dirala i tek onda došla do Kramarića koji je poentirao.

Ovaj potez napadača “vatrenih” bio je dovoljan da iz Jerevana odnesu sva tri boda jer su mreže na obje strane do kraja duela mirovale.

Zanimljivo, ova utakmica bila je nakratko prekinuta u prvom poluvremenu kada je dron sa zastavom Jermenije preletio stadion.

Više o tome čitajte na linku: Dron prekinuo utakmicu Jermenije i Hrvatske (VIDEO)

Nakon ove utakmice Hrvatska je prva na tabeli grupe D sa 10 bodova. Toliko ima i drugoplasirana Turska, ali uz meč više.

Jermenija je treća sa sedam bodova, dok je Vels osvojio četiri. Letonija je posljednja u grupi bez bodova.