Kaniti Šabanović pet zlatnih medalja u Rijeci

Takmičari Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva zabilježili su još jedan uspješan međunarodni nastup i ovoga puta sa 16 osvojenih medalja vratili se iz Hrvatske.

U organizaciji Plivačkog kluba Forca iz Rijeke ovog vikenda je na bazenu Kantrida održan “Festival plivanja za osobe sa invaliditetom”. Prvo takmičenje u novoj sezoni okupilo je 139 takmičara, 15 klubova iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske.

Plivači SPID-a imali su 15 startova te su osvojili 16 medalja u juniorskoj i seniorskoj kategoriji. Od toga 13 je bilo zlatnih i tri srebrne medalje.

Ismail Barlov srebrni sa Paraolimpijskih igara u Parizu osvojio je tri zlata. Ismail Zulfić osvojio je dva zlata, dok je Kanita Šabanović bila petostruka pobjednica. Elmedina Đocaj osvojila je dva zlata i srebro, a Hena Godinjak jedno zlato i srebro.

„Od plivača posebno se istakao Ismail Zulfić koji je popravio svoje lične rekorde u sve tri discipline koje je plivao. Isplivani rekordi su trenutno u rangu “B” normi za nastup na Svjetskom prvenstvu koje se održava naredne godine u Singapuru. Također se istakla i Kanita Šabanović sa pet zlatnih medalja u juniorskoj i seniorskoj kategoriji“, saopšteno je iz Plivačkog kluba SPID.

Treneri ekipe bili su Ilda Kukuruzović i Tarik Kurtanović.