Bagarić junak na Pecari: Široki Brijeg slavio u derbiju protiv Željezničara

Široki Brijeg je prvi zaprijetio u večerašnjoj utakmici kada je Bagarić odlično prošao po lijevoj strani, prevario je driblinkom Kosorića i šutirao, ali je Bender uspio da zaustavi njegov udarac.

Željezničar je uzvratio desetak minuta kasnije kada su gosti s Grbavice imali zaista odličnu šansu. Nakon prekida i centaršuta lopta je došla do Amoaha koji je sa svega pet metara loptu poslao visoko preko gola Širokog i tako je u nepovrat otišla velika prilika za Želju.

U 20. minuti igrači Širokog Brijega tražili su penal nakon duela Lukića i Drine, ali je na kraju sudija Petrović odmahnuo rukama i pokazao je igraču domaćeg tima žuti karton zbog simuliranja.

U finišu prvog poluvremena gledali smo zaista pravu dramu na Pecari. Željezničar je u 39. minuti imao novu dobru šansu kada je ponovo u centru pažnje bio Amoah koji iz dobre pozicije loše šutira glavom i lopta ide direktno u ruke golmana Širokog.

Samo četiri minute kasnije penal za Široki. Greška Kosorića, Bagarić je ponovo prošao po lijevoj strani i pao je nakon duela sa pomenutim Kosorićem, a ovaj put Petrovć je pokazao na bijelu tačku. Gosti su negodovali zbog takve odluke i smatrali da penala nije bilo, ali sudija nije promijenio odluku.

Loptu na bijelu tačku namjesto je Vukoja koji je šutirao u lijevi donji ugao, ali Bender je to sjajno uspio da zaustavi i spasi goste.

Na otvaranju drugog poluvremena u prvih desetak minuta gledali smo dosta slabiji tempo nego u prvih 45 minuta, ali su se ubrzo stvari promijenile.

Prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu imali su gosti. Odlično je po desnoj strani prošao Santos koji je ušao u kazneni prostor Širokog, odigrao je povratnu loptu na Beganovića, ali on ju nije uspio uputiti ka golu domaćih.

U 59. minuti nevjerovatna šansa za Široki. Kuprešak je ubacio iz prekida, lopta prolazi sve igrače Željezničara i dolazi do De Oliveire koji je bio sam na drugoj stativ, ali on sa svega nekoliko metara loptu šalje preko gola Bendera.

Međutim, samo dvije minute kasnije Široki dolazi do prednosti. Bagarić ponovo prolazi sjajno po lijevoj strani i vara Drinu, te šutira, a lopta na putu do gola je zakačila i Kosorića, te je prevarila Bendera i završila u mreži za vodstvo domaćih od 1:0 i veliko slavlje na tribinama.

Široki je nakon postignutog gola prepustio incijativu Željezničara, te su domaći čekali šansu iz kontri. Gosti su imali više loptu u nogama u narednih desetak minuta, ali nije bilo ozbiljnijih prilika.

Željezničar nije uspio u finišu da izvrši pritisak na gol Širokog i pokuša da dođe do remija, te je na kraju ostalo 1:0 za domaći tim, koji je u posljednjoj minuti nadokande imao veliku priliku, no mreže Željezničara nije se ponovo zatresla.

Široki Brijeg se vratio ponovo na prvu poziciju sa 28 bodova i ima bod, ali i dva meča više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski. Željezničar je ostao četvrti sa 22 osvojena boda, te je za Plave ovo bio drugi vezani poraz.

Premijer liga, 14. kolo:

Široki Brijeg – Željezničar 1:0 (Bagarić 61′)

Široki Brijeg: Josipović, Valinčić, Mašić, Vukoja, Bagarić, Lukić, Pejić, Lovrić, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira.

Željezničar: Bender, Kosorić, Cocalić, Drina, Malić, Hajdarević, Beća, Santos, Štilić, Amoah, Beganović.