Željezničar u šokantnoj završnici ostao neporažen protiv Dinama, navijači slave Haračića

Fudbaleri Željezničara večeras su na Grbavici dočekali Dinamo Minsk od 20 sati i 30 minuta u okviru prvog kola kvalifikacija Konferencijske lige. Nakon šokantne završnice Željezničar je ostao neporažen (2-2).

Na samom početku utakmice svjedočili smo velikoj koreografiji Željezničara, o čemu više možete saznati OVDJE.

Nakon početnih ispitivanja snaga, Dinamo je prvi zaprijetio u 16. minuti kada je Bakić pokušao iz slobodnog udarca. U 32. minuti Željezničar uzvraća preko Cocalića, koji sa pet metara pogađa golmana. Prethodno je i Mekić imao izglednu šansu, ali je loše šutirao.

A onda u 40. minuti Dinamo stiže do prednosti nakon što je Bakhar savladao golmana Željezničara. Asistenciju je upisao raspoloženi Morozov.

Drugo poluvrijeme donijelo je i nova uzbuđenja. Najprije treba istaći da su se navijači Željezničara sjetili obilježavanja genocida u Srebrenici 1995. godine, te velikom koreografijom još jednom podsjetili na veliki genocid nad Bošnjacima. O tome smo već pisali OVDJE.

I kada je Željezničar želio krenuti u ofanzivu i stići zaostatak iz prvog poluvremena, dogodio se novi hladan tuš na Grbavici u 50. minuti utakmice.

Loša reakcija u odbrani Željezničara značila je i novi pogodak u mreži našeg predstavnika. Morozov se namjestio i pogodio mrežu Željezničara.

U 60. minuti čini se da je Željezničar oštećen za penal. Shvetsova je lopta pogodila u ruku, ali grčke sudije su samo odmahnule rukama i igra se nastavila.

Željezničar je u samom finišu utakmice pritisnuo protivnika, a terenska inicijativa isplatila se u 86. minuti, kada je Haračić pogodio mrežu gostujuće ekipe za 1-2. U 90. minuti isti igrač u potpunosti neutrališe prednost gostiju i novim pogotkom postavlja 2-2!

Revanš utakmica na rasporedu je 20. jula.