Alkaraz ispao u Torontu

Prvi reket svijeta Karlos Alkaraz poražen je u četvrtfinalu Masters turnira u Torontu od Amerikanca Tomija Pola.

Meč je trajao dva sata i 21 minut, a završen je u tri seta rezultatom 6:3, 4:6, 6:3.

Ne samo da je Alkaraz poražen, nego je ostavio i lošu sliku svojim ponašanjem na centralnom terenu kompleksa Kanada opena.

Mladi Španac nije uspio da iskontroliše emocije krajem prvog seta koji je izgubio, kada je bacao reket ka svojoj klupi, a interesantno, nije čak ni opomenut za takav gest.

Kasnije je šutirao lopticu, ali se pokrenuo i uspio da dobije drugi set sa 6:4, te produži nadu da može do preokreta.

Do njega, ipak, nije došao, jer je Pol bio sjajan u trećem setu i sa tri gema u nizu je završio posao, te zakazao duel protiv Aleksa De Minora.

Alkaraz je i pored poraza osvojio nove bodove i od ponedieljka će imati 600 bodova više u odnosu na drugoplasiranog Novaka Đokovića.

Obojica će naredne sedmice igrati na Mastersu u Sinsinatiju, a potom i na US openu koji počinje 28. avgusta u Njujorku.

U polufinalu Toronta je i Janik Siner koji je, takođe u tri seta, sa 6:4, 4:6, 6:3 eliminisao Gaela Monfilsa, prenosi b92.