in

SAD: Predstavljen prijedlog zakona o financiranju vlade

SAD: Predstavljen prijedlog zakona o financiranju vlade
Slatka-Tajna.Eu

Američki dolari

Foto: Ilustracija / Pixabay

Pregovaratelji u američkom Kongresu objavilisu  prijedlog zakona o financiraju vlade do kraja fiskalne godine koja je počela u listopadu, dok se zastupnici suočavaju s još jednom prijetnjom djelomičnog zatvaranja ako ne donesu odluku do petka.

Zakon predstavlja diskrecijsku razinu potrošnje od 1,66 bilijuna dolara za fiskalnu 2024. godinu, rekao je glasnogovornik čelnika demokratske većine u senatu Chucka Schumera. Zakon ispunjava detalje iz sporazuma koje su Schumer i predsjednik Zastupničkog doma iz reda republikanaca Mike Johnson postavili u siječnju.

Zastupnici su prošli tjedan izglasali četvrtu privremenu mjeru od 1. listopada kako bi vlada imala izvor financiranja, te su sebi zadali dva roka za djelovanje, kako bi se dogovorilo financiranje dijela vlade, uključujući ministarstvo prometa i Agenciju za hranu i lijekove koja je pokrivena do 8. ožujka, dok se druge savezne agencije djelomično zatvaraju 22. ožujka.

Klikni na "like" i pridruži nam se na Facebooku


















Prijedlog zakona sadrži agresivna ulaganja koja su demokrati ostvarili za američke obitelji, američke radnike i američku nacionalnu obranu, priopćio je Schumer.

Dok se većina vodećih članova Kongresa dogovorila o sporazumu, i dalje postoje neki izazovi, posebice suprotstavljanje tvrdolinijaških republikanaca u Zastupničkom domu, koji su iznova pozivali na oštre potrošačke rezove.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!


Komentariši

What do you think?

Written by Redakcija

OLIVER DRAGOJEVIĆ NIKAD NEĆE BITI ZABORAVLJEN: Osjetili smo potrebu da objedinimo pjesme koje su ostale neobjavljene

OLIVER DRAGOJEVIĆ NIKAD NEĆE BITI ZABORAVLJEN: Osjetili smo potrebu da objedinimo pjesme koje su ostale neobjavljene

Siti je gospodar Mančestera, “Đavoli” igrali fudbal osam minuta

Siti je gospodar Mančestera, “Đavoli” igrali fudbal osam minuta