Siner preokrenuo, kraj za Rubljova već na startu

Prvi reket sveta Janik Siner prošao je u drugo kolo pošto je pobijedio Nizozemca Talona Grikspora rezultatom 6:7(8), 6:3, 6:2.

U prvom setu su uglavnom viđeni kraći gemovi, a brejka nije bilo. Italijan je poveo 4:0 u taj-brejku, da bi 27. teniser svijeta napravio veliki preokret, došao do 7:6, a potom i poslije velike borbe osvojio set.

Prva četiri gema drugog seta podsećala su na prethodni deo meča, da bi potom Grikspor imao tri brejk lopte. NIje ih iskoristio, pa je već u narednom gemu Siner to kaznio i pobjegao na nenadoknadivih 4:2.

Na startu trećeg seta viđen je najduži gem meča – imao je čak pet izjednačenja, ali je Grikspor tada sačuvao servis. Već u narednom pokušaju Siner stiže do brejka, da bi potom pri vođstvu 4:2 još jednom oduzeo servis rivalu i na taj način ga dokusurio.

Najveće iznenađenje prvog kola viđeno je na meču Giron – Rubljov, pošto je Amerikanac u dva seta pobijedio šestog reketa svijeta – 6:4, 7:6(5).