Hrvati šokirali Slovence, pa dobili “šamar” od Novog Zelanda

​Košarkaška reprezentacija Hrvatske, poslije odlične igre i pobjede nad Slovenijom, poražena je od Novog Zelanda 90:86 u drugom meču kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Atini.

U napetoj i izuzetno dinamičnoj utakmici, Hrvatska je pružila jak otpor, ali nije uspjela da zadrži prednost u ključnim trenucima. Ivica Zubac bio je najistaknutiji igrač Hrvatske sa 29 poena i 16 skokova. Dario Šarić je takođe dao značajan doprinos sa 19 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je Mario Hezonja dodao 16 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

Sa druge strane, Novi Zeland je pokazao svoju borbenost i timsku igru, a najviše se istakao Ili sa 16 poena, uz 2 skoka i 4 asistencije, dok je Mauriahoho-Leafa dodao 12 poena i 3 asistencije.

Iako je Hrvatska imala igru i vođstvo, posljednja četvrtina je riješila pitanje pobjednika.

U posljednjih deset minuta izabranici selektora Sesara postigli su samo 7 poena, pa nisu iskoristili priliku da preokrenu rezultat u posljednjim minutima meča. Sa druge strane, Novi Zeland je, zahvaljujući boljoj realizaciji u završnici, uspio da odnese pobjedu i tako zakomplikuje situaciju u kvalifikacionoj grupi.

Hrvatska će morati da analizira ovaj poraz i pripremi se za sljedeće izazove kako bi se ozbiljnije uključila u borbu za plasman na Olimpijske igre, prenosi “Telegraf“.