Derbi pobacio, rapsodija Seltika, Dortmund siguran

Fudbaleri Mančester Sitija i Intera remizirali su večeras rezultatom 0:0 na startu nove sezone Lige šampiona.

U reprizi finala iz 2023. godine engleski i italijanski šampion stvorili su po nekoliko dobrih šansi, ali na kraju i jednima i drugima pripao je po bod.

Pari Sen Žermen je protiv debitanta Đirone došao do bodova tek u 90. minutu kada je Mendeš koji je probio lijevi bok i uputio loptu pred gol a ona je u gužvi zakačila golmana Gazanigu i završila u mreži.

Borusija Dortmund je slavila na gostovanju Brižu 3:0, a Sparta iz Praga sa upisala je prvu pobjedu protiv Salcburga, takođe 3:0.

Ipak, najljepši meč je odigran na “Seltik Parku” u Glazgovu gdje su domaći fudbaleri sa 5:1 deklasirali Slovan.

Bila je to prava goleda Seltika a prelijep gol utjehe za goste je u 60. minutu postigao Kevin Vimer.

Rezultati i strijelci: Mančester Siti – Inter 0:0, PSŽ – Đirona 1:0 (Gazaniga 90. autogol), Briž – Borusija Dortmund 0:3 (Gitens 76, 86, Žirasi 90+5. penal), Seltik – Slovan 5:1 (Skejls 17, Furušaši 47, Engles 56. penal, Maeda 70, Idah 87 – Vimer 61), Sparta – Salcburg 3:0 (Kairinen 2, Olatundži 42, Laci 58), Bolonja – Šahtjor 0:0.