Krastavci su izuzetno zdravi i niskokalorični, jer sadrže 96 odsto vode.
Međutim, upravo to je jedan od razloga zašto ih je teško dugo čuvati, jer brzo postaju kašasti.
Alis Bir, stručnjak za savjete potrošača u emisiji This Morning, govorila je o trikovima za skladištenje hrane koji joj produžavaju život.
Razgovarajući sa voditeljima Filipom Šofildom i Holi Viloubi, Alis je uzela krastavac: bio je od prošle nedjelje, već prilično kašast, i nije bilo drugog izbora nego da ga baci. Alis je otvorila taj krastavac i mogli ste da vidite da je potamnio oko ivica i postao mokar i kašast.
„Bio je u jednoj od onih plastičnih kesa iz supermarketa“, rekla je Alis.
U sljedećem kadru je izvadila krastavac koji se nalazio u frižideru u hermetički zatvorenoj plastičnoj posudi, uz jedan trik:
Bio je u vodi u koju je dodala malo sode bikarbone.
„Soda bikarbona djeluje na buđ na koži krastavca. Pogledajte to“, rekla je Alis, pokazujući savršeno svjež krastavac čija je koža još uvijek čvrsta i ne pokazuje znake kvarenja.
Voditeljka je probala parče krastavca i potvrdila da je ostao svjež i hrskav, dok Alis objašnjava da tako u vodi sa sodom bikarbonom može da stoji nedjeljama.
Drugi način čuvanja krastavaca kako biste produžili njihovu svježinu je da ih umotate u papirni kuhinjski peškir. Dakle, skinite plastiku u kojoj ste je donijeli iz supermarketa, operite je i dobro osušite. Kada se osuše, umotajte ih u papirni peškir, mali peškir ili kuhinjski peškir i stavite ih u plastičnu kesu sa zatvaračem. Peškir će apsorbovati višak vlage. Međutim, ne zatvarajte kesu do kraja, dobro je ostaviti je malo otvorenom. Naime, krastavcima je potrebna cirkulacija vazduha, prenosi Krstarica.
Pratite nas na našoj Facebook i
Instagram stranici, kao i na
X nalogu.