Cicipas i Dimitrov donijeli bodove Evropi, Serundolo Svijetu

Počeo je Lejver kup, a tim Evrope posle singl mečeva prvog dana vodi 2:1. Bodove Evropljanima donijeli su Stefanos Cicipas i Grigor Dimitrov, dok je Svijetu bod donio Fransisko Serundolo.

Prvi su na teren izašli Kasper Rud i Fransisko Serundolo. Norvežanin je još jednom pokazao da je daleko od forme i da poraz od Portugalca Enrikea Roke u Dejvis kupu nije bila slučajnost.

Serundolo je relativno lako, u dva seta savladao Ruda (6:4, 6:4) i donio prvi bod timu Svijeta.

Stefanos Cicipas i Tanasi Kokinakis izašli su na teren poslije prvog meča. Kokinakis je došao na Lejver kup kao alternativa i nije uspio da se adaptira. Cicipas je u dva seta, prilično lako (6:1, 6:4) izašao na kraj sa Australijancem i izjednačio rezultat.

Najzanimljiviji i najneizvesniji meč odigrali su Grigor Dimitrov i Alehandro Tabilo. Bugarin je u dva tajbrejka slavio poslije dva sata i 17 minuta igre.

Prvi set nije donio nijedan brejk, pa je u tajbrejku Dimitrov napravio minibrejk viška i poveo. Bugarin je napravio veliki preokret u drugom setu. Vodio je Tabilo 5:1, imao tri set lopte, ali ništa nije bilo dovoljno. Dimitrov je stigao do tajbrejka i ponovo u tom dijelu igre bio bolji.

Program za petak zatvaraju dublovi. Na teren će za Evropu Alkaraz i Zverev, a za Svijet će nastupati Fric i Šelton.