Liverpul bez milosti samljeo “Trešnjice”

​Fudbaleri Liverpula su poslije pobjede u Milanu na startu Lige šampiona u istom ritmu nastavili i u petom kolu Premijer lige. Četa Arne Slota je na “Enfildu” sa 3:0 savladala Bornmut.

“Crveni” su htjeli da se iskupe pred svojim navijačima za poraz od Notingem Foresta u prošlom kolu na “Enfildu” od 1:0, djeluje da su u tome uspjeli.

Liverpul je do prvog gola stigao u 26. minutu kada je Luis Dijaz otključao mrežu Bornmuta, a poslije uvodnog gola Kolumbijca do kraja poluvremena, ekipa Arne Slota je još dva puta zatresla mrežu rivala.

Samo dva minuta kasnije isti igrač je povećao prednost ekipe sa Mersisajda, da bi u 37. minutu Darvin Nunjez pogodio pravo u metu i tako poslao ekipe na poluvrijeme sa rezultatom 3:0.

Do kraja nije bilo promjena, a Slot je odmorio sve važnije igrače svog tima.