Partizan kao amaterski klub: Zvezda razbila ”crno-bijele”

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 4:0 u 174. “vječitom” derbiju, koji se igrao u okviru 9. kola Superlige Srbije.

Dva tima su u različitim raspoloženjima dočekala 174. ’’vječiti’’ derbi. ’’Crno-bijeli’’ sa brojnim problemima, lošim rezultatima iza sebe, bez pobjede u prethodnih sedam utakmica, računajući i evropske.

Sa druge strane, Zvezda koja bez velikih problema ’’plovi’’ novom sezonom domaćeg prvenstva i koja je u Ligi šampiona.

Crvena zvezda je krenula dosta ofanzivnije u ovom meču. Poslije nesmotrene reakcije Stefana Kovača u svom šesnaestercu, sudija je nakon gledanja snimka svirao penal.

Šerif Endijae je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu rivala za 1:0 u 24. minutu. To je čini se, ’’crveno-bijelima’’, dalo novu snagu te su nakon vodstva krenuli u talasima da opsjedaju gol rivala. U tom trenutku je izgledalo kao da drugi gol ’’visi u zraku’’.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena nakon duge akcije, Andrija Maksimović je dodao do skupocjenog pojačanja Silasa koji je tako postigao prvi gol u Zvezdinom dresu za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Početak drugog poluvremena nije davao naznake da će išta da se promijeni na terenu.

Kontra za kontrom Zvezde protiv uspavanje odbrane Partizana. Igrao se 55. minut kada je Endijae utrostručio prednost svoje ekipe. Međutim, zasluge za gol pripadaju Elšniku koji se prošetao kroz protivničku odbranu i potom proigrao Senegalca koji nije imao težak posao – 3:0.

A gdje su dva tu je obično i treći gol. Endijae je kompletirao svoj het-trik, Zvezda je povela sa 4:0 od 65. minuta i već je bilo jasno da tim iz Humske pred debaklom na domaćem terenu.

Do kraja utakmice nije previše uzbuđenja. ’’Crveno -bijeli’’ su rutinski i mirno priveli utakmicu kraju.

Partizan je u potpunosti ’’razbijen’’ u ovoj utakmici, nisu izabranici Aleksandra Stanojevića bili na visini zadatka.

Utisak je da je Zvezda mogla još golova da postigne.

Poslije osam odigranih utakmica Milojevićeva četa upisala je sedam trijumfa uz jedan remi. Dok, sa druge strane, Partizan je odigrao sedam utakmica – tri pobjede, uz po dva remije i poraza.