Zvezda slavila protiv Železničara

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras Železničar iz Pančeva rezultatom 2:1, u meču 10. kola Superlige Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su Vanja Drkušić u 33. minutu i Luka Ilić u 70, strijelac jedinog gola za Železničar bio je Eze u 63.

Zvezda je u šestom minutu imala prvu priliku za gol. Luka Ilić je uputio dodavanje za Bruna Duartea, ali je Mirko Milikić uklizao i spriječio šut napadača Zvezde.

Fudbaler Železničara Nikola Jovanović je u 21. minutu uputio šut, ali je lopta prošla pored gola Crvene zvezde.

Zvezda je povela u 33. minutu. Drkušić je postigao gol poslije kornera koji je izveo Timi Maks Elšnik.

Fudbaleri Zvezde su u 36. minutu tražili penal. Milikić je odgurnuo Duartea, ali sudija Srđan Jovanović nije pokazao dosudio jedanaesterac.

Novu priliku za Zvezdu imao je Jegor Prucev je u 45+1. minutu. Ruski fudbaler je poslije prodora po desnoj strani šutirao preko gola Železničara.

Elšnik je u 54. minutu uputio udarac sa 20 metara, ali je golman Železničara Popović usmjerio loptu u korner.

Železničar je izjednačio u 60. minutu. Drkušić je uputio dodavanje golmanu Crvene zvezde Omriju Glazeru koji je izgubio loptu, Eze se najbolje snašao u šesnaestercu i postigao gol. Glazer je zbog povrede morao da napusti igru u 63. minutu.

Drugi gol za Zvezdu postigao je Ilić u 70. minutu poslije asistencije Nemanje Radonjića.

Ovo je bila posljednja provjera Zvezde pred gostovanje Interu u drugom kolu Lige šampiona.

Zvezda je prva na tabeli SLS, ima 25 bodova. Železničar je na sedmom mjestu sa 13 bodova.

Crveno-bijeli u sljedećem kolu gostuju IMT-u, dok će Železničar dočekati Mladost.