Liverpul preživio ”vukove” i zauzeo lidersku poziciju

Ponudio se Mančester siti na tacni da izgubi lidersku poziciju, a Liverpul je to oberučke prihvatio i pobjedom na gostovanju protiv Vulverhemptona se popeo na prvo mjesto – 2:1.

Mučili su se ”redsi”, možda više nego što se očekivalo, ali su zahvaljujući pogotku Salaha sa bijele tačke odnijeli tri boda.

Liverpul nije blistao u prvom poluvremenu, međutim, postigao je gol kada je bilo najpotrebnije. Žota je odlično centrirao, Konate ostao sam i sjajnim skokom pogodio mrežu u nadoknadi prvog dijela.

Salah je mogao da duplira prednost u drugom poluvremenu, a kako to nije učinio, stigla je kazna. Ait Nuri je iskoristio konfuziju u odbrani gostiju i u gužvi savladao Alisona.

Ipak, vrlo brzo je Liverpul došao do novog vodstva. Semedo je faulirao Žotu sa leđa, a Salah je bio precizan sa bijele tačke, što se ispostavilo da je bilo dovoljno za trijumf.