Palmerova četiri gola u pobedi Čelsija, Arsenal stigao Siti

Čelsi je u goleadi i nevjerovatnom prvom poluvremenu savladao Brajton rezultatom 4:2.

Utakmicu, ali i celo kolo obeležio je Kol Palmer. Reprzentativac Engleske je u periodu od 21. do 41. minuta postigao čak četiri gola.

Brajton je, ipak, utakmicu otvorio bolje. Baleba je uputio loptu ka Ruteru koji je u sedmom minutu matirao Sančeza i doveo goste u prednost. Čelsi je ubrzo preuzeo inicijativu, a u 21. minutu je Palmer počeo da „časti“ Brajton golovima.

Samo tri minuta kasnije je Sančov gol poništen zbog ofsajda, a u 28. minutu je Palmer iskoristio jedanaesterac i preokrenuo rezultat. Tri minuta kasnije je postigao možda i najefektiniji gol, direktno iz slobodnog udarca.

Brajton je u životu držao Baleba koji je u 34. minutu iskoristio kiks odbrane domaćih, a Palmer je u 41. minutu na asistenciju Sanča postigao i četvrti gol. Izuzetno sadržajno prvo poluvreme.

Drugo poluvrijeme bilo je izuzetno mirno u odnosu na prvo, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Arsenal je iskoristio ”klizanje” Mančester sitija, savladao je Lester 3:2 pogotkom Trosara u 94. minutu.

Od prvog minuta su ”tobdžije” počele da pucaju iz svih oružja. Martineli je u 20. minutu iskoristio dodavanje Timbera i doveo Arsenal u vodstvo da bi pred kraj prvog poluvremena, tačnije u prvom minutu nadoknade, Trosar pogodio za 2:0.

Lester je odlično započeo drugo poluvreme. Džastin je u 47. minutu postigao pogodak i donio nadu ”lisicama”. Svega 16 minuta kasnije, bek Lestera je postigao i drugi gol za potpuni šok.

Arsenal je napadao, napravio opsadno stanje pred golom Lestera, a veliku radost na ”Emirejtsu” donio je Trosar u 94. minutu, a potvrdio je pobjedu Haverc u 100. minutu.