Novak konačno iznad crte u trci za ATP Finale

Novak Đoković je imao težak posao po povratku na teren na turniru u Šangaju.

Đoković je naišao na čvrst otpor mladog Amerikanca Aleksa Mikelsena kog je pobedio u dva taj-brejka, 7:6 (3), 7:6 (9).

Malo je nedostajalo da 20-godišnji teniser iz Kalifornije odvede susret u treći set, imao je set loptu u taj-brejku, ali je Novak uspio da preokrene i sve završi u dva seta.

Novaku je svaka pobjeda na ovom turniru važna, ne samo zato što ide na petu titulu na ovom mastersu, već i zbog završnog turnira sezone, ATP finala u Torinu.

Pobjeda nad Mikelsenom mu je donijela trenutan pomak “iznad crte”.

Sa 3.310 poena u ATP trci preskočio je Aleksa de Minora koji ne igra zbog povrede na takmičenju u Kini.

Razlika između njih je trenutno svega pet poena u korist srpskog tenisera.

Tako se nalazi među osam najboljih trenutno, ali to nije konačno.

Đoković će do kraja sezone, kako stvari stoje, ukoliko se ne prijavi negdje u posljednji čas, igrati još na Mastersu u Parizu, gdje brani trofej.

Otuda će biti važno da prije svega u Šangaju osvoji što je moguće više bodova.

Osim toga, Novak je nastavio sa odličnim rezultatima kada je riječ o američkim teniserima.

Nevjerovatno zvuči podatak da je dobio 33 posljednja meča protiv tenisera iz SAD.

Posljednji poraz ima još iz 2016. i meča sa Vimbldona protiv Sema Kverija, prenosi B92.