Džumhur ponovo ispao u prvom kolu

Damir Džumhur doživio je još jedan poraz, četvrti u nizu. Ovog puta je u Almatiju od njega bio bolji Maksimilijan Marterer rezultatom 2:0 (7:5, 6:4).

Džumhur je pre turnira u Kazahstanu vezao dva poraza u prvim kolima i jedan u kvalifikacijama, Marterer je, takođe imao tri vezana poraza od kojih se ubrajaju i oni na čelendžerima i u kvalifikacijama za Masters u Šangaju.

Nekada 23. igrač svijeta je dobro otvorio meč. Napravio je rani brejk i bez mnogo muke držao prednost, sve do sredine prvog seta. Marterer je prakitčno igrao bez prvog servisa, ali je uspio da zadrži Džumhura na samo jednom brejku. Sredinom drugog seta je Nijemac vratio brejk. U nastavku se igralo bez prilika za oduzimanje servisa, ali je pri rezultatu 6:5 za Marterera Džumhur odservirao katastrofalan gem i izgubio prvi set.

Seriju gemova nastavio je 114. igrač svijeta i u nastavku. Poveo je 2:0, ali je popularni Džumi vratio brejk.

Slično kao i u prvom setu, ponovo nije bilo brejk lopti, da bi pritisak još jednom učinio svoje na servisu Džumhura. Marterer je ponovo napravio brejk sa nulom i tako se plasirao u drugo kolo turnira u Almatiju poslije sat vremena i 22 minuta igre.

Martereru će naredni rival biti drugi nosilac, Alehandro Tabilo.