Upisao se i Partizan: Krcata Arena “progutala” Bajern

Košarkaši Partizana došli su večeras do prve pobjede u Evroligi.

Nakon dva uvodna poraza (Baskonija, Real) crno-bijeli su večeras u veličanstvenoj atmosferi Beogradske Arene savladali ekipu Bajerna sa 86:78. Partizan je sada na skoru 1-2, a isti omjer ima i Bajern.

Vidjeli smo najbolje ovosezonsko izdanje tima Željka Obradovića. Bila je to jednosmjerna ulica, potpuna kontrola rezultata i igre od početka do kraja. Na krilima navijača su prvi period dobili sa 24:15, a na poluvrijeme je Partizan otišao sa velikih 49:32.

U trećem periodu Bavarci su uspjeli da spuste na jednocifren zaostatak (48:56), ali je Partizan ipak uspio da odbije napad gostiju, te se brzo vratio na plus 14 (62:48). Na kraju treće dionice na semaforu je stajalo 71:52.

Do kraja su domaći odigrali veoma lošu četvrtinu, ali su ipak uspjeli sačuvati vođstvo, iako su gosti ponovo uspjeli da spuste ispod 10 razlike i donekle unosu malo nervozu u domaćem taboru. Prvo ime u Partizanu je bio Sterling Braun sa 22 poena. Istakli su se i Karlik Džons (14), te Frenk Nilikina kao i Isak Bonga sa po 13 poena. Dvocifren je bio i Tajrik Džons (13). Kod Bajerna Andreas Obst je imao 15 poena.

Partizan za dva dana “gostuje“ Makabiju koji podsjetimo domaće utakmice igra u hali “Aleksandar Nikolić“ u Beogradu.