Partizan u nadoknadi do pobjede nad Pazarom

Partizan je u Novom Pazaru savladao domaći tim rezultatom 4:3 u 12. kolu Superlige Srbije.

Bilo je upitno odigravanje utakmice u Novom Pazaru zbog protesta domaćih navijača, jer je Savez odredio kaznu klubu i igranje pred praznim tribinama. Ipak, ni to ni spriječilo navijače da ubacivanjem “topovskih udara” u četvrtoj minuti naprave prekid.

Novi Pazar je u 16. minuti došao do prednosti golom Uroša Đuranovića, a samo pet minuta kasnije Dragan Bojat je dupirao vođstvo.

Uspio je Partizan do poluvremena da izjednači. Prvo je Ibrahim Zubairu pogodio, a potom u finišu prvog poluvremena Stefan Kovač je poravnao rezultat.

Zubairu je u 74. minuti drugi put na utakmici pogodio i tako donio preokret crno-bijelima. No, Novi Pazar je u 84. minuti drugim golom Đuranovića došao do 3:3.

Imao je Novi Pazar u 91. minuti veliku šansu za prednost, ali nisu postigli pogodak, te je u narednom napadu stigla kazna na drugoj strani i Kovač je svojim drugim golom na utakmici donio pobjedu Partizanu.