Muzeti izbacio Zvereva

Njemački teniser Aleksander Zverev nije uspio da se plasira u polufinale turnira u Beču iz serije 500.

U meču četvrtfinala ga je poslije preokreta savladao Lorenco Muzeti (17. teniser svijeta) u tri seta (2:6, 7:6, 6:4). Njihov treći međusobni okršaj (druga pobjeda Muzetija) je trajao više od dva i po sata.

Njemački teniser je prvi set osvojio pošto je dva puta oduzeo servis Muzetiju. U drugom setu su oba tenisera napravila po jedan brejk, Muzeti je bio bolji poslije taj-brejka rezultatom 7:5. Italijanski teniser je treći set dobio poslije dva brejka.

Ovaj neuspjeh stiže poslije za njega rekordne 61. pobjede u sezoni nad Gironom u ukupno 81 susreta.

Muzeti će se za finale boriti protiv Džeka Drejpera koji je nadigrao Tomaša Mahača 6:3, 3:6, 6:1.

Turnir u Beču se igra za nagradni fond od 2,470,310 evra.